NAŠE SELO TRSTENA !!!

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

NAŠE SELO TRSTENA !!!

Počalji  Kingofserbia taj Ned Maj 16 2010, 01:21

First topic message reminder :

Poštovani,
Zovem se Dragoljub i rodjen sam u selu Trstena 1961 godine,mahala Popadici iz familije Vuci-Stošići.Ovim predstavljanjem zelim da na najbolji način što mogu predstaviti svoje selo.Pa tako u narednim postovima ću to i učiniti.Za pocetak moja rodna kuća u selu Trstena.

http://yfrog.com/1rmojarodnakucaj

Poslednji put izmenio Kingofserbia dana Pon Sep 05 2011, 09:02, izmenio ukupno 2 puta

Kingofserbia

Broj poruka: 27
Godina: 53
Локација: Trstena,Vlase,Vranje-Srbija
Datum upisa: 14.05.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Nase selo Trstena !!!!!

Počalji  Kingofserbia taj Čet Sep 01 2011, 09:07

lol! Postovani prijatelji i zemljaci,
Rekoh da cu podosta pisati o mom selu i ovom prilikom nastavljam moju pricu o mom postojanju i mom POREKLU :
Jos u Tursko doba u 19-om veku negde oko 1888 godine moj cukundeda STOŠA VUKONJA-po kome i ja danas nosim prezime STOŠIC kao i nadimak VUCI dosao je iz sela M*glenca(Pčinja) danasnja BJRM,danas na samoj granici sa Makedonijom koje je naseljeno pretezno Srbima i deo je opstine Staro Nagoricane.Tako je moj cukundeda sa petoro svojih sinova krenuo iz svog sela put uzvodno Pcinjom do manastira Sv.Prohora Pcinjskog do Vranja pa starim trgovackim putem prema Poljanici,na samom Gocu je skrenuo levo pa preko planine Crni kamen spustio se u Trstenu.
U Trstenu je dosao sa svoja pet sina i to:Aleksandar,Marinko,Jovan(Krivak),Djordje i Zlatko inace moj pradeda.U Trstenu su ostala dva brata Djordje i Zlatko sa svojim ocem Stosom(kupili su zemlju od Siptara),ostala tri brata su nastavila put i preko planine Kopiljak otisli su i naselila se u selu Lipovica danasnja opstina Lebane.Posle 10-ak godina STOSA je otisao kod svog sina Aleksandra u Lipovicu gde je ziveo do svoje smrti.U Trstenu su ostala dva brata Djordje+Zlatko koji su ziveli u slozi i bratskoj ljubavi.Djordje je imao cetvoro dece,tri sina Velimira,Stanka,Milana i cerku Persu svi Stosici.Moj PRADEDA ZLATKO je imao dva sina tj.mog DEDU RADISAVA-rodjenog 1908 godine(Drugi sin Jovan je umro kada je imao 4 godine).I tako ziveo do 1913 godine u selu Trstena kada je odlucio da se odseli u selo Milanovo kod Leskovca.
Svoje imanje u Trstenu je prodao svom komsiji Manasiji.Inace imanje mog pradede je bilo bas veliko.Odselivsi se u ravnicu Leskovackog polja(selo Milanovo se nalazi na putu Leskovac-Pusta Reka na 7km od Leskovca) tamo je naisao na velike probleme poput nestasice drva za ogrev,nije mogao da nadje vodu u svom imanju i tako razocaran nakon samo 6 meseci zivljenja u Milanovu svoje imanje je prodao u bescenje i tako samo sa jednim kolima i par volova,sa zenom Janom mojom prababom i mojim dedom Radisavom vratio se nazad u selo Trstenu gde je sa novcem mogao samo deo imanja da odkupi tada od kupca Manasiju.
NASTAVAK SLEDI U SLEDECEM POSTU !!!!!!

I JOS JEDNA SLIKA IZ TRSTENE,LIVADA ZARIJA JANKOVICA.SLIV TESNE REKE I MIRKOVE REKU U TRSTENSKU REKU !!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/405/trstenareka.jpg/

Poslednji put izmenio Kingofserbia dana Pon Sep 05 2011, 09:46, izmenio ukupno 4 puta

Kingofserbia

Nazad na vrh Ići dole

Nase selo Trstena !!!!!

Počalji  Arsa taj Čet Sep 01 2011, 15:25

Zaista je lepo kako je Kingofserbia opisao svoje poreklo,ja sam počeo da sakljpljam podtake o svojimprecima pa ću se pridružiti.Mislim da ovaj forum zaslužuje da živi i što se mene tiče obećavam da ću biti aktivniji.
Ovim bi hteo da se zahvalim Ćosi jer je on pokretač svih akcija i ovog foruma,hvala čika Ljubi vidim da je on navredniji i da je najviše doprineo razradi foruma o otvorio toliko raznih tema da je milina da čovek dođe ovde i pročita nešto o svom kraju.
Dragi moji znani i neznani zemljaci sve vas puno pozdravljam!

Arsa
Admin

Broj poruka: 15
Datum upisa: 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nase selo Trstena !!!

Počalji  Kingofserbia taj Pon Sep 05 2011, 09:40

lol! Pozdrav Zemljaci,pozdrav svima vama koji citate ovu temu
Nastavljam pricu o mom poreklu tamo gde sam i stao.Kada se vratio moj pradeda ZLATKO iz sela Milanova u Trstenu kako sam naveo u prethodnom postu nije bio otkupio svo imanje od Manasije vec samo deo.Kako je moj pradeda bio izuzetno dobar covek,radan,i jak vrlo brzo je napredovao u svom domacinstvu.Obnovio kuce,imao je dve kuce pokrivene slamom,ambar,stalu i jos dva pomocna objekta.Sve to se nije svidelo komsiji Manasiji a pogotovu njegovoj tasti Stani.
Inace Stana je bila izuzetno poznata zena u celoj Trsteni pa i sire.Stana je inace bila vlasnik kafane(birtije+javne kuce) koja se nalazila na samo 70 metara od dedine tj.nase kuce.Kako je granica bila blizu i bilo je poprilicno granicara Stana je imala dosta posla u birtiji a pruzala je i ostale pratece usluge,normalno sve svoje usluge Stana je poprilicno naplacivala u srebru i u zlatu,tako je poteklo povece bogatstvo Manasija a kasnije i njegovih sinova.Kada je izbio prvi svetski rat u Trstenu su dosli bugari koji su zaposelu karaulu i tu dugo ostali.Stani se posao nije prekidao,sada su Bugari,Srbi ali i Arnati tj.Siptari su dolazili zapravo krisom kod Stane a izmedju ostalih i Šiptar ASAN KAČAK(Kumita i razbojnik).Kako je Stana bila dobar *prijatelj* i sa Asanom kumitom izvrbovala ga je lako tj .platila je 3 zlatnika da Asan ubije mog pradedu Zlatka.Razlog je bio i taj sto se vratio na imanje a bio je i prvi komsija koji im je smetao .
Zasad toliko u sledecem postu idemo dalje !!!!
I JOS JEDNA SLIKA IZ TRSTENE-TESNA REKA !!!!!!

http://imageshack.us/f/716/tesnarekaa.jpg/

Kingofserbia

Nazad na vrh Ići dole

ЛЕПО ОХРАБРЕЊЕ И ОСВЕЖЕЊЕ!

Počalji  Чика Љуба taj Čet Sep 08 2011, 21:13

Драги наши земљаци и форумаши, баш је право освежење поновно активирање наших чланова Кинга, Новака и Арсе, а то нам је охрабрење да наставимо напред. То је још један доказ да можемо да опстанемо и да будемо корисни, на свој начин, своме завичају. Започетих тема стварно има доста и треба их дорађивати, допуњавати. Али сигурно има још много тема које нису начете. Па мало по мало, направићемо још доста тога. Има времена, нарочито за младиће као што сам ја. Са Кингом смо тренутно ангажовани и на убацивању слика из Трстене на странице Википедије. На жалост, у нашу Галерију на овом Форуму не можемо да постављамо слике, као да смо испунили квоту? Ја се у то не разумем, питао сам Ћосу одавно, али нема објашњења.
Поздрав свим Пољанчанима,
Чика Љуба.

Чика Љуба
Admin

Broj poruka: 248
Godina: 73
Локација: Ниш
Datum upisa: 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nase selo Trstena !!!

Počalji  Kingofserbia taj Čet Sep 29 2011, 08:15

lol! Postovani zemljaci,
Nastavljam svoju pricu oko mog porekla.Kada je Stana napravila dogovor sa Asanom Kumitom oko ubistva moga dede tj.pradede bilo je samo pitanje dana kada ce zlu nameru Asan da ostvari i ubije mog pradedu.I tako u leto 1914 godine u vreme kosidbe na mestu zvanom Sulimanovo Asan je sa busije iz blizine sa nekih 50 metara pucao u mog pradedu Zlatka i ubio ga.Ocevidac tog dogadjaja je bio Spira koji je sa udaljenosti od oko 200 metara povikao:*A majku ti siptarsku izede li ga Zlatka,sad cu da ti pokazem kako Spira gadja*.Tada je Spira opalio metak prema Asanu ali je ovaj i njemu uzvratio.Kako je bila poprilicna udljenost razmenili su jos par hitaca i Asan je pobegao.Mog dedu su Bugari oterali u Vranje na obdukciju a kasnije je i vracen gde je i sahranjen na mesnom seoskom groblju.Kako je Spira na sudu tada u Skoplju jer nije imao sud u Vranje krivo svedocio i optuzio drugog siptara za ubistvo mog dede Zlatka,optuzio je siptara Abaza ni krivog ni duznog (Navodmo mu je Abaz njegovu zenu Stanu vatao) osudili su ga na 20 godina robije.Da bi nakon 2 godine bio ponovo pokrenuta istraga i kada je moja prababa pozvana u sud u Skoplju da kaze ko joj je ubio muza,tada je rekla da je to ucinio Asan kacak i da je Abaz nevin.Abaza su pustili iz zatvora ali Asana nikada nisu uhvatili.
Tako je moja prababa ostala udovica sa jednim sinom mojim dedom Radisavom koji je imao tek 6 godina.Moj deda je imao 3 sina i jednu kcer.Sinove Vladu,Dragoslava,Svetozara i kci Nadu.
Moja prababa je pozivela 88 godina i umrla je 1962 godine.Moj stric Vlada ima dvoje dece sina Dragana i kci Suzanu.Stric Dragoslav iz prvog braka dve kceri,Branku i Dragicu.Iz drugog braka sina Miroslava i kci Zoricu.Moja tetka Nada je imala dva sina Slobodana i Milorada.I moj otac Svetozar sa mojom majkom Danicom izrodili su cetiri sina i tri kceri.Sinove Novicu,Dragoljuba,Bozidara i Predraga,kceri Mirjanu,Blagicu i Stanu.
Sestra Mirjana je umrla kao mala u 4 godine svi ostali hvala Bogu zivi su.
Eto dragi prijatelji na neki nacin sam opisao moje poreklo i priblizio se svima vama.

I JOS JEDNA SLIKA IZ TRSTENE-CUMURANA Dragana Stoilkovica-Lece !!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/854/urana1.jpg/

Kingofserbia

Nazad na vrh Ići dole

Nase selo Trstena !!!

Počalji  Kingofserbia taj Uto Jan 10 2012, 09:52

lol!
Postovani zemljaci i prijatelji,
Duze vreme nisam bio na ovom forumu ali koliko vidim ovde od ove nove godine 2012 jos niko nije usao ali nema veze.Veliki pozdrav za sve clanove koji su tu i za sve one koji ce nam doci,svima sretna i bericetna nova 2012 godina,svima sretan Bozic uz reci Blagostanja *MIR BOZIJI HRISTOS SE RODI*.Samo da se najavim i krecem sa predstavljanjem moga sela onako kako sam i obecao.Za sada jos jedna prelepa slika iz sela Trstene
!!!

Na grobu svojih predaka !!!
http://imageshack.us/photo/my-images/339/grobpredaka.jpg/

Kingofserbia

Nazad na vrh Ići dole

Nase selo Trstena !!!

Počalji  Aca BPU taj Sre Jan 18 2012, 03:05

Ja tek sad vidim ove tekstove, neznam kako su mi promakli. Dragoljub odlično opisuje svoje poreklo, ja na žalost nemam toliko podataka o svom. I deda i pradeda su mladi umrli - poginuli. Zamolio bih nešto: moj otac ima sestru u Trsteni, ona se zove Milica a muž joj je Stojan. Neznam da li su živi jer je Milica mom ocu sestra od tetke. Neznam im prezime a imaju troje dece: Bogoljuba, Žiku i Olgicu. Svi su stariji od mene pa bih zamolio Kinga da mi nešto napiše o njima. Hvala i pozdrav!

lol! Pozdrav prijatelju,
Vec si me pitao u jednoj temi u vezi vasih rodjaka samo sto sam va ja tamo malo dao krive podatke-dao sam ispravku tamo pa rekoh evo i ovde.Tvoji rodjaci Stojan i Milica su ziveli u Alilovskoj mahali.Tacno je da imaju decu Bogoljuba,Ziku i Olgicu.Otac Stojana se zvao Stanojko.Stojan je umro a za Milicu nisam siguran da li je ziva.Njihovo prezime mislim da je Jovanovic.Sa Bogoljubom sam isao u skolu u selu davne *67 godine i sa Olgicom.Bogoljub je 59/61 godiste,Olgica je mladja koju godinu a za Ziku se ne secam mislim da je stariji.Prvom prilikom cu se raspitati za njih i dati vam jos informacija.Pozdrav.King

Aca BPU
Admin

Broj poruka: 296
Godina: 48
Локација: Avala, Beograd
Datum upisa: 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: